EdWordle

„EdWordle” – tai žiniatinklio įrankis, kuris generuoja žodžių debesis iš bet kokio pateikto teksto. Ji sukurta siekiant padėti pedagogams kurti vaizdinius pagrindinių sąvokų ir temų atvaizdus iš mokomosios medžiagos ar mokinių darbų. Žodžių debesys kuriami į įrankį įvedant tekstą, tada programinė įranga išanalizuoja tekstą ir sukuria dažniausiai pasitaikančių žodžių atvaizdą, o kiekvieno žodžio dydis rodo jo dažnumą. “EdWordle” leidžia naudotojams keisti žodžių debesies šriftą, spalvą ir išdėstymą, todėl tai yra lanksti ir lengvai pritaikoma informacijos vizualizavimo priemonė.
Žodžių debesis – tai raktažodžių rinkinys, pateiktas naudojant grafiką. Tai priemonė, padedanti mokiniams aktyviai dalyvauti pamokoje. Darbą su žodžių debesimis galima įtraukti į bet kurį pamokos etapą. Šią priemonę galima naudoti pamokos pradžioje, prieš pristatant naują medžiagą, kaip mokinių žinių tam tikromis temomis patikrinimą. Ją galima naudoti kaip smegenų šturmo užduotį skyriaus pradžioje arba kaip apibendrinimo užduotį skyriaus pabaigoje. Priemonė taip pat gali būti naudojama užrašams daryti. Žodžių debesis galima pateikti bet kokia pasirinkta forma (priklausomai nuo žodžių debesies generatoriaus siūlomų formų modelių). Formą galima pasirinkti atsižvelgiant į temą, pavyzdžiui, dirbant Afrikos tema mokinių galima paprašyti sukurti Afrikos žemyno formos žodžių debesį. Žodžių debesų generatoriai taip pat siūlo įvairius šriftus, spalvas ir žodžių rašymo kryptis, kurios ne tik daro grafinį poveikį, bet ir padeda įsiminti pagrindines sąvokas. Paruoštus žodžių debesis galima atsisiųsti tam tikro generatoriaus siūloma forma (PDF, PNG, JPG).

(Įvertinkite įrankį)

Loading...

Įrankio pasirinkimo kriterijai
Įrankis veikia naršyklėje
Įrankis turi aplikaciją
Palaiko kelias sesijas vienu metu
Reikalinga registracija dėstytojui
Reikalinga registracija besimokančiajam
Leidžia bendradarbiauti keliems vienu metu
Sinchronizuoja duomenis tarp kelių įrenginių
KalbaAnglų
KainaNemokama
Kokioms operacinėms sistemoms pritaikyta aplikacijaWindows, macOS, Linux, Android, iOS
Naudotojų skaičius peržiūromsNeribotas
Naudotojų skaičius darbui aplinkoje1
* Įrankio aprašymas ir informacija apie įrankį parengta 2020 m. rudenį
 • „EdWordle” leidžia naudotojams kurti žodžių debesis pagal įvesto teksto žodžių dažnumą. Gautame žodžių debesyje žodžiai rodomi skirtingo dydžio, o didesni žodžiai reiškia dažniau vartojamus žodžius.
 • Naudotojai gali pritaikyti savo žodžių debesų išvaizdą pasirinkdami skirtingus šriftus, išdėstymą ir spalvų schemas. Tai leidžia naudotojams kurti vizualiai patrauklius ir įdomius žodžių debesis, kuriuos galima naudoti įvairiais tikslais.
 • EdWordle” leidžia naudotojams išsaugoti savo žodžių debesis kaip paveikslėlius, kuriuos vėliau galima atsisiųsti ir bendrinti. Tai naudinga kuriant vaizdines priemones pristatymams ar ataskaitoms arba dalijantis jomis su kitais žmonėmis, kai rengiami bendri projektai.
 • „EdWordle” vizualiai parodo pagrindines tekste esančias sąvokas ir temas. Tai gali būti naudinga priemonė tekstui analizuoti ir dėsningumams bei tendencijoms nustatyti.
 • „EdWordle” palaiko teksto įvedimą keliomis kalbomis, todėl naudotojai gali kurti žodžių debesis iš teksto įvairiomis kalbomis.
 • Atsidarykite „EdWordle” svetainę (https://edwordle.net/).
 • Norėdami pradėti kurti žodžių debesį, spustelėkite mygtuką „Create Now”.

 • Teksto laukelyje įveskite žodžius, kuriuos norite įtraukti į savo žodžių debesį. Juos galite įvesti rankiniu būdu arba nukopijuoti ir įklijuoti iš kito šaltinio.

 • Įvedę žodžius, spustelėkite mygtuką „First Generate a Wordle”. „EdWordle” sukurs žodžių debesį pagal įvestus žodžius.
 • Naudodamiesi dešinėje ekrano pusėje esančiais slankikliais ir nustatymais pritaikykite savo žodžių debesį. Galite keisti šriftą, išdėstymą, spalvas ir kt.

 • Kai būsite patenkinti savo žodžių debesėliu, spustelėkite mygtuką „File”. Taip galėsite atsisiųsti savo žodžių debesį kaip PDF ar JPG failą arba išsaugoti naršyklėje redagavimui.

 • Jei norite bendrinti savo žodžių debesį, galite nukopijuoti ir įklijuoti paveikslėlį arba bendrinti „EdWordle” nuorodą.
 • smegenų šturmas prieš pristatant naują temą – studentai surašo visas asociacijas, susijusias su duota tema;
 • dėstytojas parengia žodžių debesį su raktiniais terminais, kurie vėliau aptariami per pamoką;
 • paskaitos ar užsiėmimų apibendrinimas renkant studentų raktinius žodžius, susijusius su tam tikromis temomis, juos paskaitos metu įvedant į generatorių, rodant sukurtą „debesį” ir galiausiai, jei įmanoma, dalijantis juo su studentais per platformą ar priemonę, kurią naudojame universitete bendravimui su grupe;
 • žodžių debesis kaip namų užduotis studentams;
 • žodžių debesis kaip klasės pastabos.
 • Bloom’o taksonomija: supratimas.

Kiti įrankiai

Atsiliepimai

0 Comments

Bendravimas ir bendradarbiavimas EdWordle